Začal jsem zas běhat

Už asi tak po desátý :) Ale tentokrát se fakt snažím. Chodím každý druhý den a i když se to nehodí, tak místo výmluv najdu řešení, i když si třeba musím přivstat.

Stále používám Endomondo (sports tracker), tzn. běhám s mobilem v kapse a jinak mám akorát běžecký boty, ponožky, trička - žádnou profi výbavu, ale vhodné minimum. Když je chladno, anebo se mi to hodí časově, zaběhám si klidně na pásu ve fitku. Vevnitř při tom poslouchám hudbu, která mi dokáže dodat sílu a motivaci, ale když jdu běhat ven, tak ne - tam mě dokáží motivovat ostatní běžci (protože běhám převážně v parku) anebo naopak i pohled na některé neběžce.

Předevčírem jsem uběhnul 8 km za hodinu, dnes 6 km pod 41 minut - jsou to velice začátečnické časy, ale rychle se zlepšuju a mým cílem pochopitelně není být slavným závodníkem, ale shodit přebytečná kila, resp. především se zbavit pivase :)

Osobní běžecké miniúspěchy samozřejmě potěší a motivují. Čtyři roky zpátky jsem dokázal zaběhnout 5 km za 29m:30s, takže k tomu se brzo vrátím a pak budu chtít zaběhnout 10 km pod hodinu... tomu jsem byl nejblíž na konci letošního ledna, kdy jsem zaběhnul 11.6 km za 1h:27m:22s - to bylo samozřejmě poté, co jsem měsíc makal na základě novoročního předsevzetí :D

Potom bych se zase rád začal účastnit menších závodů pro radost - minulosti jsem třeba chodil na "lívancový běh" - dvě míle ve Stromovce. Na závodě ze sebe vždycky člověk vymáčkne daleko víc než při tréninku.

Věřím, že tentokrát mi to vydrží dýl. Udělám pro to maximum.

This article is my 5th oldest. It is 261 words long, and it’s got 13 comments for now.